Перерваний політ
За матеріалами Ю.Д.Гжимайла:
Стати військовим льотчиком, злетіти у блакитну небесну височінь, досконало оволодіти крилатою машиною, що розсікає повітря з надзвуковою швидкістю – ця мрія захопила Олександра Вдовіна ще в дитинстві.
Не давала спокою вона й у юнацькі роки, коли Саша навчався у Красилівській ЗОШ №2. Стрункий, худорлявий хлопчина просто марив небом. Часто після уроків (а я тоді працював у школі учителем історії та початкової військової підготовки) ми довго розмовляли з ним про службу в армії, про офіцерську честь, про те, як стати військовим льотчиком. Згадували родину батька – Вдовіна Івана Андрійовича – учасника Великої Вітчизняної війни, чоловіки якої в минулому були професійними військовими. Мрія його збулась 1973 року, коли вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища. Олександр не тільки успішно опановував льотну справу, а й виховувався на славних бойових традиціях старшого покоління авіаторів – колишніх фронтовиків.
Під час кожної відпустки додому в с. Щиборівку курсант Вдовін завжди зустрічався зі мною. Ліпився враженнями від навчання.Лейтенантські погони Олександр Вдовін одягнув 1978 року. Льотну службу розпочав у Групі радянських військ у Німеччині. Обіймав посади льотчика, старшого льотчика. Тут зустрів своє кохання. Невдовзі у подружжя Олександра й Марини народилась донька Світлана.
Незабаром молодого офіцера перевели на Далекий Схід. Із Благовєщенська Олександр писав, що піднявся ще на одну сходинку льотної кар’єри – став командиром ланки. Свою майстерність продовжував удосконалювати на літаках МіГ-23, а згодом – на сучасному винищувачі Су-21. Згодом капітана Вдовіна призначили заступником командира ескадрильні.
Багато років військової служби Олександр Іванович провів у Старокостянтинові у винищувальному авіаційному полку. Пам’ятаю, одного разу на запрошення вже на той час підполковника Вдовіна 2002 року я з юними краєзнавцями приїжджав у Старокостянтинів у військову частину. Ще здалеку ми побачили на летовищі бойові машини Су-27, а далі, в ангарах, стояли МіГи-29. Важко передати наші враження, коли торкалися цих красенів-літаків. Особливо бентежні відчуття охопили мене тоді, коли я вперше опинився в кабіні МіГ-29. На мить згадав своє дитинство і нездійсненну мрію – стати льотчиком.
Під час тієї поїздки ми відвідали музей бойової слави військової частини. Екскурсію проводив особисто Олександр Іванович Вдовін. Він розповів про бойовий шлях винищувального авіаційного полку, про те, що до війни у ньому служив Береговий Георгій Тимофійович, згодом генерал-лейтенант авіації, льотчик-космонавт, керівник Центру підготовки космонавтів. До речі, свого часу Олександра Вдовіна рекомендували кандидатом у загін космонавтів, але медична комісія помітила якісь там відхилення…
Зустрілися ми і з командиром полку – полковником Віталієм Сікорським.Про свого заступника Вдовіна можу сказати одне – його талант і досвід роботи з людьми, вміння поєднувати турботливу виховну роботу з льотною справою говорять самі за себе. Вдовіну багато доводилося переїжджати з одного місця служби на інше. І де б не бував Олександр Іванович, всюди про нього командири, співслужбовці були тільки хорошої думки – і як про льотчика-фахівця своєї справи, офіцера, і як людину, яка завжди прийде на допомогу. Він – льотчик 1-го класу, а в нашій військовій частині таких небагато. Крім того, працює льотчиком-інструктором. За вагомий внесок у підвищення бойової готовності, сумлінне виконання службових обов’язків неодноразово відзначався Грамотами Міністра оборони України, нагороджений медалями «70 лет Вооруженньїх сил СССР», «За безупречную службу», «10 років Збройних сил України».Він завжди був надійною опорою для дружини Марини Миколаївни – службовця Збройних сил України, пишався донькою Світланою.
У 2007 році Олександр Іванович захворів, але до останнього мужньо боровся з недугою, проте невблаганна смерть вирвала прекрасного офіцера з життя. Помер Олександр Іванович Вдовін 22 вересня 2012 року, проживши лише 55 років.
Усе своє життя Олександр Іванович віддав обраній справі – захищав небесні простори Вітчизни. Не стало Друга, Пам’ять про якого залишиться зі мною на все життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар