Лев КОРНЄШОВ /Письменник, критик, секретар правління спілки журналістів СРСР/
Лев КОРНЄШОВ
Письменник, критик, секретар правління спілки журналістів СРСР
(17.03.1934 р., с. Мечебилово, Харківська область – 01.03.2005 р., м. Москва)
Лев Костянтинович Корнєшов народився у 1924 році в с. Мечебилово Петровського району Харківської області.
Мати все життя говорила тільки українською мовою, а батько – російською, але це не завадило їм прожити багато років у мирі й любові та виростити сина і двох дочок. Батько був пролетарем. Працював на заводі «Серп і молот», був посланий у село проводити колективізацію і створювати МТС. Про своїх родичів і батьків він ніколи не розповідав.
Мати походила з сім’ї заможного селянина. Батьки приїхали в Антоніни влітку 1945 року. Батько працював другим секретарем райкому партії в Антонінському районі. Лев навчався в Антонінській середній школі з 5 класу (з 1945 по 1951 рік).
У 1951 році вступив до Київського університету ім. Т.Г.Шевченка на факультет журналістики, після закінчення якого здобув спеціальність історика-міжнародника, референта- перекладача.
Навчаючись у школі, був активним, старанним учнем, комсомольцем, вступив у члени КПРС ще в 10 класі. Був секретарем комсомольської організації школи.
Дуже багато читав, захоплювався літературою, був старостою літературного гуртка школи. В атестаті була лише одна “4” з математики (алгебра, геометрія). А всі роки навчання був відмінником.
Коли перевіряли екзаменаційні роботи в області, то з математики поставили “4”, а тому не одержав медалі. Але в університет успішно склав екзамени і вступив.
Приблизно в 1956-57 pp. батьки виїхали і Антонін і він сюди більше не навідувався.
Після закінчення університету пропонували роботу метрдотеля в одному з київських
інтуристських ресторанів, але відмовився і поїхав інструктором в Кіровоградський обком комсомолу.
інтуристських ресторанів, але відмовився і поїхав інструктором в Кіровоградський обком комсомолу.
У 1960 році запросили працювати в апараті ЦК ВЛКСМ, де рік працював інструктором і 9 місяців помічником першого секретаря. У проміжках працював головним редактором журналу «Юний натураліст», заступником головного редактора журналу «Молодий комуніст» і писав книги. Став заступником головного редактора «Комсомольської правди», працював з такими журналістами, як Юрій Щекочіхін, Валентин Чікін, Юрій Рост, Василь Песков. У «Комсомолці» працював 7 років – заступником, першим заступником, головним редактором. Через політичний скандал з статтею, присвяченою фільму «Ходіння по муках», змушений був перейти в газету «Известия» заступником головного редактора, де працював 13 років — заступником, головним редактором додатків «Союз», «Жизнь».
За роки роботи в «Комсомолці» та «Известиях» одержав 2 премії Спілки журналістів, 2 ордени, але двічі побував в реанімації.
Коли «Жизнь» стала більше не потрібною «Известиям», створив з друзями тижневик «Еміграція» і став його головним редактором. Одночасно був політичним оглядачем «Російської газети».
Перу Льва Корнєшова (Льва Константинова) належать детективні повісті, написані російською мовою, – «Охота на горлинку», «Схватка с ненавистью», «Встречный бой», «Удар мечом», «Последний полёт ангела», «Зона риска» та інші, відзначені творчими преміями.
Документальною основою для творів автора послужили секретні матеріали з архівів спецслужб СРСР, України, Польщі, Чехії, Словаччини.
За книгами Корнєшова знято кілька художніх та телевізійних фільмів: «Штормове попередження», «Провал операції «Велика Ведмедиця», «Легенда про безсмертя», «Зона ризику».
Загальний тираж книг, виданих автором у різні роки, перевищив 2,5 млн екземплярів.
Сюжет нової повісті «Куля для бізнес-леді» підказала багаторічна праця автора у великих газетах та видавництвах, близьке знайомство з «корифеями» вітчизняної і зарубіжної книговидавничої і газетної справи. «Гра без правил» для героїв цієї книги – погоня за мільйонами, – завершується смертю, інші зривають великий куш, треті, навіть під загрозою смерті, прагнуть жити за законами честі і совісті.
Немає коментарів:
Дописати коментар